Losowy

O mnie

Optymalizacja zasobów ludzkich oraz rozwój osobisty pracowników są obszarami, w których większość managerów popełnia mnóstwo błędów. Lekceważenie i instrumentalizm w stosunku do swojej załogi czy przekraczanie bez przerwy granic z uwagi na swoją pozycję to tylko niektóre przewinienia, jakie często się obserw

Czytaj więcej...

Bezpłatne szkolenia dla organizacji niedochodowych

Data publikacji: 05.06.2018
Autor: admin

Jesteś aktywistą w organizacji non profit? Teraz masz szansę zgłosić wniosek o szkolenia, które pozwolą poprawić jakość waszych projektów. Za udział w otrzymanym kursie nie zapłacicie jednak ani złotówki.

Choć instytucje niedochodowe organizują często interesujące projekty i angażują do nich zmotywowanych działaczy, to odczuwają brak profesjonalnego warsztatu dotyczącego zarządzania. A na szkolenia raczej nie mają środków.

Coachowie z Fundacji Training Projects chcą wolontariuszom zaoferować wsparcie edukacyjne.  Aktywistów działających w tzw. trzecim sektorze zapraszają na bezpłatne szkolenia z kilku dziedzin rozwojem projektów wolontarystycznych.  Wszyscy którym taka pomoc jest potrzebna  mogą złożyć podanie o wsparcie pisząc na adres [email protected] 

Zgłaszać się mogą zorganizowane jednostki, jak również pojedynczy aktywiści społeczni.  Bez względu na status formalny, każdy poprosić o zapisanie go na wybrany kurs.  Brak jest jakichkolwiek opłat, jednakże korzystający ze szkolenia powinni znaleźć miejsce w którym odbędą się zajęcia – np. lokalna szkoła czy miejska biblioteka. 

Jakie tematy szkoleń są dostępne?

zarządzanie projektem w organizacji non profit

kierowanie zespołem działaczy społecznych – rola i zadania lidera

komunikacja w organizacji

myślenie strategiczne

jak pozyskać sponsora i darczyńcę

reklama i nagłaśnianie akcji społecznych

radzenie sobie ze stresem w pracy wolontariusza

motywowanie wolontariuszy

zarządzanie przez cele 

szkolenia dla trenerów wewnętrznych

Akcja Fundacji Training Projects nie jest ograniczona czasowo – wnioski przesyłać można w dowolnym czasie. Jednak szkoleniowcy nie gwarantują wsparcia rozwojowego w odpowiedzi na każdą prośbę. Ograniczenie stanowi ilość dostępnych w danym miesiącu miejsc oraz poziom merytoryczny aplikacji. 

- Chcemy dać wędkę a nie rybę – wyjaśnia Iwona Piga, członek zarządu Fundacji. – Liczymy na to, że realizowane przez wolontariuszy projekty staną się stały na coraz wyższym poziomie, nawet w poczatkujących instytucjach. Tam wsparcie merytoryczne i pomoc ekspertów są nieraz potrzebne nawet bardziej niż dotacje i sponsorzy. W wielu miejscowościach widzimy spore niewykorzystane fundusze unijne, bo organizacje nie dysponują fachowcami zdolnymi do zarządzania tą gotówką. Chcemy choć spróbować odrobinę ten stan zmienić.  Tagi: